Doprava zdarma nad 900 Kč!

Návod jak používat aplikaci Vysílačka na hodinkách Apple Watch

Aplikace Vysílačka v hodinkách Apple Watch slouží k rychlému zkontaktování se s Vaším přítelem nebo rodinným příslušníkem, kterého právě hledáte v obchodě nebo v davu množství lidí. Takto se umíte zkontaktovat rychle a jednoduše a to jen zvednutím zápěstí.

Abyste mohli používat aplikaci Vysílačka v hodinkách Apple Watch tak potřebujete vlastnit vy i Váš přítel hodinky Apple Watch Series 1 nebo novější se systémem watchOS 5.3 nebo novějším. Oba také musíte mít iPhone se systémem alespoň iOS 12.4, nastavenou aplikaci FaceTime a být schopni uskutečňovat a přijímat audio hovory FaceTime.

Přidávání přátel do aplikace Vysílačka

1. Na hodinkách Apple Watch si otevřete aplikaci Vysílačka.
2. Klepněte na kolonku Přidat přítele a vyberte si požadovaný kontakt.
3. Následně počkejte, než přítel přijme Vaši pozvánku. Dokud ji nepřijme tak kolonka s jeho kontaktem se bude zobrazovat šedě v seznamu Pozvaní přátelé. Jakmile Vaši pozvánku přijme tak jeho kontakt se zbarví žlutě a to znamená, že spolu můžete okamžitě začít komunikovat.

Pokud byste si přáli daný kontakt odstranit tak si otevřete aplikaci Vysílačka, přetáhněte ikonku přítele doleva a poté zvolte možnost Vymazat . Druhým způsobem jak provést odstranění kontaktu je otevřít si aplikaci Apple Watch na iPhone, kliknout na položku Vysílačka > Upravit, kliknout na tlačítko se znaménkem minus  a poté zvolit možnost odstranit.

Jak přijmout pozvánku do aplikace Vysílačka

V hlášeních, která se Vám zobrazí, pokud Vás někdo pozve, klikněte na položku Vždy povolit. Pokud hlášení při jeho zobrazení náhodou zmeškáte tak ho zkuste pohledat v centru hlášení. Všechny pozvánky se rovněž zobrazují i v aplikaci Vysílačka.

Začněte v aplikaci Vysílačka konverzovat

1. Na hodinkách Apple Watch si otevřete aplikaci Vysílačka.
2. Klepněte na konkrétního přítele, se kterým chcete vést konverzaci.
3. Podržte tlačítko mluvení a začněte mluvit. V případě, že se na obrazovce objeví text „připojuji“, počkejte, dokud se aplikace Vysílačka nepřipojí. Když se připojí, tak Váš přítel bude v momentě slyšet Váš hlas a budete moci začít vzájemně komunikovat.

Pokud má Váš přítel hodinky Apple Watch na ruce a má zapnutou aplikaci Vysílačka na hodinkách Apple Watch, tak bude dostávat informace o tom, že s ním právě chcete mluvit.

Rozhovor v aplikaci Vysílačka

1. Podržte tlačítko mluvení a můžete začít mluvit.
2. Když domluvíte, tak tlačítko pusťte. Váš přítel bude hned slyšet, co jste řekl.

Pokud si přejete zvýšit nebo snížit hlasitost, tak toho docílíte otáčením boční korunky Digital Crown.

Zapnutí a vypnutí aplikace Vysílačka

1. Otevřete aplikaci vysílačka.
2. Zapněte nebo vypněte aplikaci Vysílačka. Pokud by se Vás někdo pokusil kontaktovat v době, kdy nejste v aplikaci Vysílačka k dispozici, tak se Vám zobrazí hlášení s otázkou, zda si přejete s danou osobou mluvit.

Aplikaci Vysílačka můžete zapnout nebo vypnout i kliknutím na položku vysílačka  v ovládacím centru.

Pokud budete mít v ovládacím centru zapnutý tichý režim, tak i nadále uslyšíte zvukový signál i hlas přítele na druhé straně. Pokud si zapnete režim divadlo tak automaticky se Vaše dostupnost v aplikaci Vysílačka vypne. Režim nerušit zrcadlí nastavení iPhonu, tedy můžete spravovat, která upozornění aplikace Vysílačka se mají zobrazovat a kdy.

Pomoc s aplikací Vysílačka

Pokud nemáte po blízku iPhone tak aplikaci Vysílačka můžete používat i prostřednictvím mobilního internetu nebo Wi-Fi připojení.

Nižší řádky Vám napomohou vyřešit problémy s aplikací Vysílačky.

Aplikace Vysílačka se nezobrazuje

1. K tomu aby fungovala aplikace Vysílačka tak je zapotřebí mít aplikaci FaceTime. Pokud jste ji vymazali tak je třeba si ji znovu stáhnout v obchodě App Store. Vyhledejte si v App Store aplikaci FaceTime a klikněte tlačítko Stáhnout.
2. Ujistěte se, že je aplikace FaceTime zapnutá. V iPhone si otevřete Nastavení > FaceTime a zapněte možnost FaceTime.
3. Otevřete si aplikaci FaceTime a uskutečněním hovoru si ověřte zda je aplikace správně nastavena.
4. Restartujte hodinky Apple Watch.
5. Restartujte iPhone.

V případě, že v iPhone máte staženou aplikaci FaceTime a aplikaci Vysílačka stále nevidíte tak možná jste si ji vymazali. Tím pádem si otevřete na hodinkách Apple Watch AppStore a znovu si ji stáhněte.

Nefunguje možnost odesílat a přijímat pozvánky?

1. Na svém iPhone si otevřete Nastavení a následně klikněte na položku FaceTime a zkontrolujte si zda jste přihlášeni pomocí Apple ID účtu. V části „Pro FaceTime budete k dispozici na“ se ujistěte, že je vybrána Vaše e-mailová adresa.
2. Restartujte hodinky Apple Watch.
3. Restartujte iPhone.
4. Pokuste se znovu odeslat pozvánku. Na hodinkách Apple Watch si otevřete aplikaci Vysílačka a vybraný kontakt přetáhněte doleva a klikněte na tlačítko Vymazat . Následně klepněte na tlačítko se znaménkem  a vyberte stejný kontakt.

Zdroj: support.apple

BHcase