Přijdete domů, pořádně si umyjete ruce a chytíte telefon, který není dezinfikován. Jste tam, kde jste byli před mytím rukou. Při čištění telefonu se musíte vyhnout nebezpečným chemikáliím, proto vybírejte opatrně. Dezinfekční ubrousky by měly tento úkol splnit nejlépe.

Studie zjistily, že nový koronavirus, který způsobuje respirační onemocnění známé jako COVID-19, může na některých površích, včetně telefonu, přežít až devět dní. S tímto zařízením neustále manipulujete a přikládáte ho k obličeji, což znamená, že jakékoli viry nebo bakterie, které se dostanou na Váš telefon nebo kryt telefonu, se mohou snadno přenést na Vaši pokožku.

Nejbezpečnější metodou je použít k čištění obrazovky dezinfekční ubrousky, které obsahují 70% isopropylalkoholu. Pokud máte na telefonu nalepené ochranné sklo, můžete použít i jiný způsob čištění. V případě, že si telefon chráníte i krytem, vymyjte ho mýdlem pod tekoucí vodou alespoň 1 minutu jednou denně.


Kabely pro nabíjení používáme dennodenně. Někomu vydrží kabel dva měsíce, jinému dokud si nekoupí nový iPhone. Čím to je? Ano je to jen a jen naše chyba. Jen se zamyslíme. Používali jsme kabel tak aby se nezničil? Pokud se zničil tak určitě ne.

 

Řekněme si něco o tom, proč bychom si měli kupovat originální kabely. Je to hlavně tím, že neoriginální kabely ničí naše zařízení. Potvrdí to každý zkušený servisní technik. Nejprve se poškodí nabíjecí konektor, pak baterka a nakonec odejde i iPhone. Je mnoho případů kdy iPhone vybuchl, baterka nabobtnala nebo v iPhone nastal zkrat. Toto vše způsobují neoriginální kabely. Apple využívá technologie, které používají ve svých lightning kabelech. Přece jen je nemohou nahradit kabely prodáván za 1 $. Položte otázku. Koupili byste si chléb za 10 centů? Nebylo by vám to nějaké divné? Nepřipadal by vám ten chléb zkažený? Asi ano však? Stejně je to i s kabely.

 

Jak zjistit že kabel je neoriginální?

Jednoduše. Porovnejte ho do nejmenších detailů se svým starým kabelem. Apple všechny své produkty vyrábí s důrazem na detail. Pokud se Vám již při prvním pohledu něco nezdá, zřejmě jste si koupili neoriginální kabel.

 

Pohled z technického hlediska, proč si raději koupit originál.

Neoriginální kabely ničí čip U2 na základní desce, který může způsobit to, že se iPhone už nezapne. U2 IC čip reguluje nabíjení baterie a také reaguje na tlačítka Sleep Butoon. Také řídí i některé funkce Lightning konektoru. Při poškození U2 čipu se může stát že odejde zcela nebo nedokáže určit správné nabíjení iPhonu. Originální nabíječky od Apple dokáží správně regulovat nabíjení, což v konečném důsledku chrání iPhone před poškozením. Neoriginální kabely tuto funkci nemají.

 

[button colour=”lightblue” type=”rounded” size=”medium” link=”https://bhcase.cz/produkt/lightning-cable/” target=”_self]Koupit originál Lightning kabel kliknutím ZDE[/button]