Doprava zdarma nad 900 Kč!

Návod na spárování hodinek Apple Watch s iPhonem

Prvním důležitým bodem, na který je třeba při párování myslet je, že pokud chcete používat hodinky Apple Watch Series 3 nebo novější se systémem watchOS 8, je třeba aby hodinky Apple Watch byly spárovány s iPhonem 6S nebo novějším se systémem iOS 15 nebo novějším. Průvodci nastavením v iPhone a Apple Watch navzájem spolupracují, tak aby Vám pomohli s párováním a nastavením hodinek Apple Watch.

Pokud máte problém se zobrazením hodinek Apple Watch nebo iPhonu mohou Vám pomoci příručky k Nastavení hodinek Apple Watch pomocí funkce VoiceOver:

Zapnutí, spárování a nastavení hodinek Apple Watch

1. Nasaďte si Apple Watch na zápěstí a vhodně si upravte řemínek hodinek tak, aby hodinky na Vašem zápěstí držely pevně a zároveň pohodlně.
2. Hodinky Apple Watch zapnete stisknutím a podržením bočního tlačítka, dokud se nezobrazí logo Apple
3. Položte svůj iPhone do blízkosti hodinek a počkejte, než se na iPhone zobrazí obrazovka párování hodinek Apple Watch. Následně klikněte na ikonku Pokračovat. Popřípadě otevřete aplikaci Apple Watch na iPhone a tak klikněte na ikonku Spárovat nové hodinky.

4. Klepněte na Nastavit pro sebe.
5. Po zobrazení výzvy umístěte svůj iPhone tak, aby hodinky Apple Watch objevily v hledáčku aplikace. Takto se tato dvě zařízení spárují.
6. Nastavení dokončíte podle pokynů na iPhone.

Pokud byste se chtěli během synchronizace dozvědět něco víc o svých hodinkách Apple Watch tak klikněte na ikonku Poznejte své hodinky. Na iPhone se tak můžete dočíst o novinkách, zobrazit si tipy pro Apple Watch nebo si například přečíst uživatelskou příručku. Pokud se k těmto informacím chcete dostat až po nastavení hodinek tak si na iPhone otevřete aplikaci pro Apple Watch a otevřete si kartu Objevování.

Aktivace mobilních služeb

Během nastavování hodinek Apple Watch máte možnost aktivovat mobilní službu, případně ji můžete aktivovat později v Apple Watch aplikaci ve Vašem iPhone.

iPhone a Apple Watch musí využívat služeb stejného mobilního operátora. V případě, že předmětné hodinky nastavíte pro někoho ve Vaší skupině Rodinného sdílení, tak tyto hodinky mohou používat služby jiného mobilního operátora než iPhone, který dané hodinky spravuje.

Problémy se spárováním?

1. Pokud spatříte ciferník během pokusu o spárování, tak hodinky již jsou spárovány s jiným iPhonem a v takovém případě je třeba nejprve vymazat celý obsah hodinek Apple Watch a resetovat nastavení hodinek.
2. Pokud kamera iPhonu nespustí proces párování tak je třeba kliknout na ikonku Spárovat Apple Watch manuálně v dolní části obrazovky iPhonu a postupovat podle pokynů na obrazovce.
3. Pokud se hodinky nepárují s iPhonem podívejte se na článek podpory Apple Watch:

Zrušení spárování hodinek Apple Watch

Sestává ze tří kroků:
1. Otevřete si aplikaci Apple Watch na Vašem iPhone
2. Klepněte na Moje hodinky a následně na Všechny hodinky v horní části obrazovky.
3. Klepněte na ikonku  vedle Apple Watch, jejichž spárování potřebujete zrušit, a potom klepněte na tlačítko Zrušit párování Apple Watch.

Spárování více než jedněch hodinek Apple Watch

Další hodinky Apple Watch můžete spárovat stejným způsobem jako první. Položte svůj iPhone do blízkosti hodinek a počkejte, než se na iPhone zobrazí obrazovka párování Apple Watch a poté klepněte na ikonku Spárovat. Nebo máte možnost postupovat podle následujících kroků:

1. Otevřete si aplikaci Apple Watch na iPhone.
2. Klepněte na možnost Moje hodinky a potom na Všechny hodinky, v horní části obrazovky.
3. Klepněte na Přidat hodinky a následně postupujte podle ostatních pokynů na obrazovce.

Rychlé přepnutí na jiné hodinky Apple Watch

V rámci používání hodinek Apple Watch se iPhone automaticky připojí k těm hodinkám, které máte aktuálně nasazeny na zápěstí. Pokud chcete aby se iPhone propojil na jiné hodinky automaticky, tak je třeba nasadit si jiné hodinky a zvednout zápěstí.

Připojení se na konkrétní hodinky také můžete provést manuálně:

1. Otevřete si aplikaci pro Apple Watch na iPhone.
2. Klepněte na možnost Moje hodinky a poté na Všechny hodinky v horní části obrazovky.
3. Vypněte funkci Automatické přepínání.

Pokud byste chtěli zjistit jestli jsou hodinky Apple Watch připojeny k iPhonu tak potáhnutím nahoru po obrazovce hodinek otevřete ovládací centrum a vyhledejte ikonku stavu připojení .

Spárování hodinek Apple Watch s novým iPhonem

V následujících krokech se dozvíte, jak spárovat hodinky s novým iPhonem, pokud jsou aktuálně spárovány s Vaším starým iPhonem.

1. Vytvořte si v iCloudu zálohu iPhonu, který je aktuálně spárován s hodinkami Apple Watch.
2. Nastavte svůj nový iPhone a na obrazovce Aplikace a data vyberte obnovu z poslední zálohy v iCloudu.
3. Dále pokračujte v nastavování iPhonu a když se zobrazí výzva ohledně hodinek Apple Watch tak zvolte možnost, že si je přejete používat s novým iPhonem.

Po úspěšném dokončení nastavování iPhonu se Vám zobrazí výzva ke spárování hodinek Apple Watch s novým iPhonem. Zvolte tlačítko OK na hodinkách a následně zadejte jejich kód.

Přenos stávajícího mobilního programu do nových hodinek Apple Watch

Váš aktuální mobilní program si můžete přenést z hodinek Apple Watch s mobilním připojením do jiných hodinek Apple Watch s mobilním připojením prostřednictvím tohoto postupu:

1. Nasaďte si hodinky a otevřete si aplikaci hodinek Apple Watch na iPhone.
2. Vyberte možnost Moje hodinky a klepněte na Mobilní připojení. Následně zvolte vedle mobilního programu.
3. Klepněte na položku Odstranit program (jméno mobilního operátora) a potvrďte výběr.
4. Složte si původní hodinky Apple Watch a nasaďte si nové hodinky s mobilním připojením, zvolte možnost Moje hodinky a následně Mobilní připojení.

Pro úspěšnou aktivaci hodinek Apple Watch pro mobilní připojení prosím postupujte podle pokynů na obrazovce.

Zdroj: support.apple

BHcase