Doprava zdarma nad 900 Kč!

Návod jak aktualizovat hodinky Apple Watch

Software hodinek Apple Watch můžete aktualizovat dvěma způsoby. A to pomocí Vašeho iPhonu nebo přímo prostřednictvím hodinek Apple Watch.

Doporučujeme udržovat si hodinka Apple Watch stále aktuální, jelikož na základě nejnovějších dostupných aktualizací budete mít k dispozici nejnovější opravy chyb a vylepší zabezpečení. Některé aktualizace systému iOS mohou rovněž vyžadovat aktualizaci watchOS.

Pokud se vám na iPhone zobrazuje informace abyste si aktualizovali hodinky Apple Watch, resp. pokud se Vám zobrazí upozornění „Software Vašich Apple Watch není aktuální“, tak měli byste hodinky aktualizovat na nejnovější možnou verzi systému watchOS aby se všechna Vaše data byla schopna i nadále bez problému synchronizovat s iPhonem.

Kroky přípravy na aktualizaci

Na začátek je třeba ujistit se, že Vaše hodinky Apple Watch jsou kompatibilní s nejnovějším softwarem. WatchOS je kompatibilní s hodinkami Apple Watch Series 3 a novějšími i s hodinkami Apple Watch SE. Chcete-li “upgreadovat” na systém watchOS 8 tak potřebujete mít iPhone 6S nebo novější se systémem iOS 15 nebo novějším.

Dále proveďte tyto kroky:

1. Aktualizujte svůj iPhone na nejnovější možnou verzi systému iOS.
2. Zajistěte, abyste měli hodinky Apple Watch nabité alespoň na 50%.
3. Připojte iPhone k Wi-Fi.
4. Položte iPhone blízko k hodinkám Apple Watch, aby byly v dosahu.

Aktualizace může trvat časově několik minut nebo až do hodiny. Doporučujeme aktualizovat zařízení v době, kdy máte dostatek volna, popřípadě v noci.

Pokud byste chtěli aktualizaci provést manuálně tak následujte tento postup:
1. V iPhone si otevřete aplikaci hodinek Apple Watch a klepněte na položku Moje hodinky.

2. Následně přejděte do složky Obecné > Aktualizace softwaru.
3. Stáhněte aktualizaci. Pokud se Vám zobrazí výzva k zadání kódu iPhonu nebo Apple Watch tak ho zadejte.
4. Počkejte do momentu dokud se na hodinkách Apple Watch nezobrazí ukazatel průběhu aktualizace. Celková doba aktualizace může trvat několik minut až hodinu.

Důležité: Dokud se aktualizace sama nedokončí tak nechte hodinky Apple Watch zapojené v nabíječce. Nerestartujte iPhone ani Apple Watch a nezavírejte aplikaci hodinek Apple Watch. Po úspěšném dokončení aktualizace se hodinky Apple Watch restartují samy.

Aktualizace hodinek Apple Watch přímo na hodinkách

Pokud vaše hodinky Apple Watch disponují systémem watchOS 6 nebo novějším, tak další aktualizace hodinek můžete provést i bez nutnosti použití iPhonu.

1. Zajistěte, aby byly hodinky Apple Watch připojeny k Wi-Fi.
2. Na hodinkách si otevřete Nastavení.
3. Klepněte na položku Obecné > Aktualizace softwaru.
4. Pokud se Vám zobrazí, že je k dispozici nová aktualizace softwaru, tak klikněte na Instalovat a dále postupujte podle pokynů na obrazovce.

Důležité: Dokud se aktualizace hodinek Apple Watch sama nedokončí, tak hodinky nechte po celou dobu připojené k nabíječce a hodiny Apple Watch nerestartujte. Po úspěšném dokončení aktualizace se hodinky Apple Watch restartují samy.

Aktualizaci se vám nedaří provést?

1. Ujistěte se, že hodinky Apple Watch jsou připojeny k nabíječce.
2. Zkuste restartovat hodinky Apple Watch stisknutím a podržením bočního tlačítka na hodinkách dokud se nezobrazí posuvník Vypnout. Hodinky Vypněte. Stisknutím a podržením bočního tlačítka hodinky opět zapnete.
3. Restartujte spárovaný iPhone.
4. Zkuste aktualizaci provést znovu.

Pokud se Vám aktualizace i přes tyto kroky nespustí tak si na iPhone otevřete aplikaci Apple Watch, klikněte na Obecné > Používání > Aktualizace softwaru a vymažte soubor aktualizace. Po vymazání tohoto souboru se znovu pokuste stáhnout a nainstalovat systém watchOS.

Jak postupovat v případě, že jste si nainstalovali verzi beta nebo vývojářskou verzi systému iOS nebo watchOS

1. Před aktualizací odstraňte ze zařízení beta profil.
– Na iPhone si otevřete aplikaci hodinek Apple Watch, klikněte na Moje hodinky a přejděte na Obecné > Profily. Klikněte na beta profil, který si přejete odstranit a následně jej vymažte. Když se Vám zobrazí výzva k zadání kódu iPhonu, zadejte jej.
– Na iPhone si otevřete aplikaci Nastavení > Všeobecné > Profily a správa zařízení. Klikněte na beta profil, který si přejete odstranit a následně jej vymažte. Když se Vám zobrazí výzva k zadání kódu iPhonu, zadejte jej.
2. Po odstranění beta profilů restartujte obě zařízení a znovu vyhledejte aktualizaci.

Zdroj: support.apple

BHcase