Doprava zdarma nad 900 Kč!

WatchOS 9: shrnutí všech novinek

WatchOS 9 vychází na podzim 2022 a Apple nám 6.6.2022 představil nové funkce a aktualizace, které budou součástí nového softwaru WatchOS 9.

V tomto článku si představíme všechny nejzásadnější novinky WatchOS 9.

Ciferníky WatchOS9

Aktualizace nám představí 4 nové ciferníky:
Astronomy byla kompletně předělána a obsahuje novou hvězdu mapu a aktuální údaje o Cloudu.
Lunar obsahuje vztah mezi gregoriánským a lunárním kalendářem.
Playtime jde o dinamické umělecké dílo jedinečné pro Apple Watch, které bylo vytvořeno ve spolupráci s umělcem Joi Fultonem.
Metropolitan je klasický ciferník, který se přizpůsobuje otáčením korunky Digital Crown.

Podcasty

Aplikace Apple Podcasty přidá nové funkce včetně vyhledávání podcastu pomocí hodinek Apple Watch, dovolí přístup k funkci Listen Now, a bude obsahovat aplikaci pro děti s rodičovským nastavením.

Trénink

Tato aplikace přichází s velkými změnami ohledně sledování cvičení se zónami srdečního tepu při běhání, a spoustou dalších novinek.

Spánek

Aplikace Spánek u WatchOS 9 je vylepšena o sledování spánku a stádia spánku. A také o novou studii AFib History, která aktuálně čeká na schválení.

Léky

Je to nová aplikace pro iPhone a Apple Watch pro sledování léků. Aplikace umožňuje skenovat štítky léků a tak o nich získávat informace a nastavit si připomínkování.

Další funkce přicházející s WatchOS 9

– Redesign aplikace Kalendář.
– Home Key pro děti pod rodinnými nastaveními.
– Editor barev pozadí pro ciferníky.
– Multisportovní cvičení.

Aktualizace aplikace Workout

Tato nejoblíbenější aplikace byla aktualizována, aby poskytla co nejbohatší metriky pro měření výkonu při sportování, ale i Vaše nové tréninkové zkušenosti. Tato aplikace nově poskytne možnost plánování strukturovaného tréninku, který může zahrnovat intervaly práce a odpočinku. Bude možné přidat nová upozornění jako tempo, výkon, srdeční frekvence nebo kadence.

Zaměřili se i na triatlonisty, kde aplikace dokáže přepínat mezi jakoukoli sekvencí plavání, jízdy na kole a běhu na základě pohybových senzorů pro rozpoznávání různých pohybových vzorců. Po dokončení jakéhokoli tréninku si v aplikaci Fitness můžete sledovat propracované grafické analýzy Vašeho tréninku.

Pro běžce

WatchOS 9 přináší více údajů a funkcí, které dokážou sledovat, jak efektivní uživatelé běží. Metriky jako délka kroku, čas kontaktu se zemí nebo vertikální oscilace se zobrazují v souhrnu aplikace Fitness nebo Zdraví.

Uživatelé se mohou rozhodnout, zda budou při dalším tréninku závodit proti svému poslednímu nebo nejlepšímu tréninku. Zvolíte-li si místo a cíl běhu zároveň s časem, za který to chcete stihnout tak aplikace Vám vypočítá potřebné tempo k dosažení cíle.

Přehled spánku

Sledování spánku v systému WatchOS9 poskytuje ještě více přehledů se zavedením fází spánku. Apple Watch pomocí signálů z akcelerometru a snímačů srdečního tepu dokáží rozpoznat v jaké fázi spánku se aktuálně nacházíte. Všechny metriky spánku si můžete prohlédnout v aplikaci Zdraví na iPhone.

AFib

Jedním z hlavních stavů, které mohou vést k mrtvici je AFib tedy fibrilace síni srdce. Aplikace EKG na Apple Watch může na základě nepravidelného rytmu srdce určit potenciální příznaky.

S WatchOS 9 mohou uživatelé s diagnostikovanou AFib zapnout funkci AFib History, na základě kterého získají přesnější přehled o jejich srdečním rytmu a hlubší přehled o jejich stavu. Uživatelé budou dostávat týdenní hlášení o jejich stavu a zároveň budou mít možnost stáhnout si PDF soubor s jejich neměřenými výsledky a tak bude konzultace s lékaři o jejich zdravotním stavu jednodušší a rychlejší.

Léky

V novém prostředí aplikace Léky budou mít uživatelé možnost sledovat a spravovat si jejich léky, vitamíny, doplňky stravy a bude jim tak umožněno sestavovat si seznamy léků a plánovat si jejich dávkování a připomínkování.

Další novinky

– V systému WatchOS9 budou upozornění přepracována tak aby byla méně rušivá a přitom stále působivá. Při aktivním používání Apple Watch přicházejí s tenkými bannery.
– Rodinné nastavení bude podporovat aplikaci Domácnost. Takže dítě může být pozváno jako člen k ovládání HomePod nebo jiného inteligentního domácího příslušenství.
– Gestem dvojího stažení budete moci přijmout hovor, ukončit hovor, pořídit fotografii, přehrát nebo pozastavit média, pozastavit nebo spustit aktivitu.
– Pomocí funkce Apple Watch Mirroring budou uživatelé moci ovládat hodinky pomocí iPhonu prostřednictvím hlasových pokynů.
– Aplikace, které využíváte nejčastěji automaticky dostanou přednost před ostatními v přepracovaném doku.
– Pomocí aplikace Kalendář můžete vytvářet nové události přímo přes Apple Watch.
– Apple Watch Vám budou poskytovat novou fitness metriku a to Kardio zotavení, po jakémkoli outdoorovém cvičení.

WatchOS 9 bude k dispozici k bezplatnému stažení tento podzim jako aktualizace softwaru pro Apple Watch Series 4 nebo novější, spárované s iPhone 8 nebo novějším a iPhone SE druhé generace se systémem iOS 16. Některé funkce však nemusí být dostupné v každém jazyce nebo ve všech regionech .

Zdroj: 9to5mac

BHcase