Doprava zdarma nad 900 Kč!

Všechno co zatím víme o iOS 16

Apple. Pravidelně pracuje na vývoji nových operačních systémů iOS a iPadOS navrženy tak aby na daných zařízeních bez problému fungovaly. Ještě několik měsíců nové verze iOS a iPadOS nevyjdou, ale Apple na těchto operačních. Systémech pracuje již několik měsíců dříve pro účely testování, aby se vývojáři mohli připravit na nadcházející změny.

První pohled na iOS 16 a iPadOS 16 dostaneme na WWDC (Apple Worldwide Developers Conference). Apple představí aktualizace nakeynote. 6.6.2022.

V následujících řádcích si shrneme. Možná vylepšení a aktualizace, se kterými může Apple přijít na světlo světa.

Žádný Notch

Očekává se, že příchozí modely iPhone 14 Pro budou disponovat obrazovkou bez černého rámečku Notch. Přítomný by měl zůstat jen malý otvor pro přední kameru.
Apple by tím pádem mohl zavést designové změny v horní části iPhonu v oblasti fotoaparátu.

Vylepšení aplikace Zdraví

Apple plánuje zavést nové aktualizace a vylepšení aplikace zdraví. Rozšíří se o funkce sledování spánku a správy léků. Tato zpráva léků umožní uživatelům skenovat krabičky léků. Také aplikace Zdraví by měla disponovat novými funkcemi pro zdraví žen.

Aktualizace upozornění

Říká se, že nový iOS 16 přinese výrazná vylepšení v upozorněních a notifikacích.
Bližší informace však o těchto změnách nemáme zaznamenáni.

Detekce autonehody

Nové modely iPhone 14 by měly obdržet nové funkce spojené s detekcí autonehody, která by měla být schopna prostřednictvím iPhonu zjistit kdy došlo k nehodě a automaticky by měla vytočit tísňové volání.

Nouzové satelitní funkce

Říká se, že Apple. Plánuje do svých modelů iPhone 14 přidat satelitní nouzovou funkci, která by byla podporována systémem iOS 16. Pokud se to stane realitou, tak iPhony by měly být schopny odesílat nouzové textové zprávy v situacích, kde není k dispozici žádná mobilní síť.

Služby

Apple pracuje na několika nových službách, které by měly být integrovány do systému iOS 16.

– funkce koupit nyní, zaplatit později pro Apple Pay umožní zákazníkům platit za Apple Pay nákupy na splátky, v průběhu času.
– Apple také pracuje na programu předplatného hardwaru, který umožní zákazníkům platit měsíční poplatek za iPhone, iPad nebo Mac. Proces nákupu by byl totožný jako nákup úložiště iCloud nebo Apple Music.

AR/VR sluchátka

Existují pověry, které naznačují, že Apple pracuje na hlavové soupravě AR/VR, která by měla být vydána v roce 2022, díky čemuž by mohla existovat. Nové integrace a funkce rozšířené reality.

Kompatibilita zařízení

Zatím není oficiálně známo, která zařízení budou podporovat iOS 16 a iPadOS 16 ale ukončení sedmé generace iPodu naznačuje, že Apple lze plánuje ukončit podporu pro iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE první generace a iPhone 7, jelikož všechna tato zařízení mají méně jako 3GB RAM. V tomto momentě jsou to ovšem jen spekulace.

Datum vydání

Po prezentaci na WWDC 6.6.2022 budou iOS 16 a iPadOS 16 poskytnuty vývojářům pro testovací účely týž den.

Apple vydá veřejnou beta verzi v červenci spolu s třetí beta verzí pro vývojáře.

Po testování bude iOS 16 oficiálně uveden na trh na podzim 2022 spolu s novými telefony iPhone.

Zdroj: macrumors

BHcase